شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 5 / 1399] ۱۲مرداد بر ایران چه گذشت؛
[12 / 5 / 1399] آخرین توصیه‌های شهید مدافع سلامت آمل؛
[12 / 5 / 1399] حاج عبدالمهدی مغفوری؛
[12 / 5 / 1399] حسن ابوحمزه از رزمندگان دفاع مقدس در خاطره ای ن ...
[12 / 5 / 1399] گفت وگو با همسر شهید ضیائی
[12 / 5 / 1399] شهید محمود نریمانی؛
[12 / 5 / 1399] واگن مترو سرآغاز تولید یک اثر فاخر فرهنگی؛
[12 / 5 / 1399] معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثار ...
[12 / 5 / 1399] کمیته انقلاب اسلامی از سال ۵۷ تا ادغام؛
[13 / 5 / 1399] یادداشت اوحدی در فضای مجازی؛
[12 / 5 / 1399] عبدالله گنجی فعال رسانه ای در توییتی نوشت؛
[13 / 5 / 1399] شهید محسن حاج حسنی کارگر؛
[12 / 5 / 1399] کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[12 / 5 / 1399] شهید ابوالقاسم یونسى؛
[12 / 5 / 1399] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان؛
[13 / 5 / 1399] معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگر ...
[12 / 5 / 1399] امام جمعه عجب‌شیر؛
[12 / 5 / 1399] رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد؛
[12 / 5 / 1399] سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛

 

کدخبر: 69796
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _11:43:49
نگارش کتاب پیرامون «سپهبد شهید قاسم سلیمانی» نیازمند یک کار گروهی است

نویسنده کتاب «بستر آرام هور» گفت: نوشتن کتاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی نیازمند توجه و دقت فراوان و کار گروهی است و نباید به خاطرات صرف این سردار امنیت پرداخت بلکه نیاز است تا تفکر و هدف این مرد بزرگ را به جهان و منطقه معرفی کنیم.

تا شهدا؛ نصرت‌الله محمودزاده نویسنده کتاب پیرامون شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی از جمله فرماندهان باز مانده از جنگ تحمیلی و سندی ارزشمند به منظور پرداختن به چرایی و چگونگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود.

وی در همین راستا ادامه داد: نوشتن کتاب به منظور معرفی ابعاد مختلف شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی و فعالیت‌های وی در عرصه‌های مختلف کاری بس ارزشمند و قابل توجه است، با معرفی این سردار بزرگ در حقیقت فرهنگ دفاع مقدس از ابعاد مختلف معرفی می‌شود تا دنیا فکر نکند وقتی می‌گوییم دفاع مقدس یعنی نظامی‌گری. 

محمودزاده به انتقال پیام‌های دفاع مقدس از طریق نگارش کتاب زندگی سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و تاکید کرد: نگارش کتاب با موضوع سپهبد شهید قاسم سلیمانی کاری ارزشمند است و می‌تواند منتقل کننده پیام‌های فراوانی برای آیندگان و یا خوانندگان خارج از مرزهای ایران داشته باشد.

وی نحوه نگارش کتاب در مورد سپهبد شهید قاسم سلیمانی را نیازمند تامل و کاری تیمی دانست و تاکید کرد: نوشتن کتاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی نیازمند توجه و دقت فراوان و کار گروهی است و نباید به خاطرات صرف این سردار امنیت پرداخت بلکه نیاز است تا تفکر و هدف این مرد بزرگ را به جهان و منطقه معرفی کنیم.

محمودزاده کنارهم گذاشتن ابعاد شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی را یک رویکرد درست برای نوشتن کتاب دانست و تصریح کرد: پرداختن به تنها یک بعد شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی نمی‌تواند معرفی ویژه‌ای را از وی ارائه کند لذا باید ابعاد مختلف از شخصیت وی را به عنوان یک سردار معرفی کرد.

وی لزوم معرفی بزرگانی همانند سپهبد شهید قاسم سلیمانی را مهم خواند و بیان کرد: برای معرفی شخصیت‌های ارزشمندی همانند سپهبد شهید قاسم سلیمانی که هشت سال دفاع مقدس و به دنبال آن مقاومت را به جامعه جهانی معرفی کردند، نیازمند پرداخت مناسب، هدفمند و با برنامه است. بیان خاطرات صرف ارزشمند نخواهد بود و من توصیه می‌کنم اگر قرار است تنها به بعد خاصی از شخصیت این شهید بزرگوار پرداخته شود به هیچ عنوان اقدام به نوشتن کتاب نشود. 

محمودزاده به آسیب‌های وارد شده به ادبیات دفاع مقدس پرداخت و بیان کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته پرداخت های غیراصولی به ادبیات دفاع مقدس و ارزشی و بیان سطحی از شخصیت برخی افراد بزرگ که در هشت سال دفاع مقدس نقشی موثر را داشته‌اند ضربه‌ای بزرگ بر این حوزه وارد کرده است.

وی رفتار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را برگرفته از عرفان دانست و اظهار کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی در اوج قدرت به درجه بزرگ شهادت نائل شد، سپهبد شهید قاسم سلیمانی از خداوند خواست تا پاکیزه از این دنیا رخت بر بندد و خداوند نیز خواسته وی را برآورده کرد. این همان رمز بین انسان‌های سعادتمند با خداوند است.

محمودزاده با انتقاد از برخی رسانه‌ها در جهت معرفی شخصیت برخی از سرداران بزرگ کشور خاطرنشان کرد: برخی شعار‌ها سبب شده تا رسانه‌های بزرگ کشور نتوانند ابعاد اصلی شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی را به خوبی مطرح کنند برای این منظور شخصیت این فرد بزرگ باید از زبان افرادی بزرگ بیان شده تا در این زمینه روشنگری کنند، بعد معنوی و فعالیت‌های وی همواره از نظر‌ها دور مانده است که جای کار بسیار زیادی دارد.

ابزار هدایت به بالای صفحه