شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 5 / 1399] ۱۲مرداد بر ایران چه گذشت؛
[12 / 5 / 1399] آخرین توصیه‌های شهید مدافع سلامت آمل؛
[12 / 5 / 1399] حاج عبدالمهدی مغفوری؛
[12 / 5 / 1399] حسن ابوحمزه از رزمندگان دفاع مقدس در خاطره ای ن ...
[12 / 5 / 1399] گفت وگو با همسر شهید ضیائی
[12 / 5 / 1399] شهید محمود نریمانی؛
[12 / 5 / 1399] واگن مترو سرآغاز تولید یک اثر فاخر فرهنگی؛
[12 / 5 / 1399] معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثار ...
[12 / 5 / 1399] کمیته انقلاب اسلامی از سال ۵۷ تا ادغام؛
[13 / 5 / 1399] یادداشت اوحدی در فضای مجازی؛
[12 / 5 / 1399] عبدالله گنجی فعال رسانه ای در توییتی نوشت؛
[13 / 5 / 1399] شهید محسن حاج حسنی کارگر؛
[12 / 5 / 1399] کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[12 / 5 / 1399] شهید ابوالقاسم یونسى؛
[12 / 5 / 1399] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان؛
[13 / 5 / 1399] معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگر ...
[12 / 5 / 1399] امام جمعه عجب‌شیر؛
[12 / 5 / 1399] رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد؛
[12 / 5 / 1399] سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛

 

کدخبر: 69793
تاریخ انتشار: 22 دی 1398 _11:41:14
تجلیل اهالی فرهنگ و هنر اصفهان از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت:هنر همواره یک ابزار ارزشمند و تاثیرگذار برای انتقال فرهنگ بوده بنابراین لازم است اهالی هنر در تمامی رشته‌ها از جمله سینما، تئاتر، خط، نگارگری، طراحی، نقاشی، شعر و... برای خلق آثار فاخر هنری در زمینه شهادت شهدای مقاومت از جمله شهید سلیمانی و همراهان ایشان فعال‌تر از گذشته تلاش نمایند.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسم گرامیداشت شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) گفت: قرآن کریم می‌فرماید إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا به این معنی که خداوند محبت کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند را در قلوب مردم می‌گذارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بدون شک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز و از مصادیق این آیه شریفه است و اینهمه اظهار محبت و علاقه نسبت به سردار سلیمانی به دلیل اخلاص و خدمات ارزنده این شهید بزرگوار است که خداوند در دل‌های همگان قرار داده است.

وی با بیان اینکه برگزاری این جلسه به منظور گرامیداشت یاد شهدای مقاومت برای این است که به دنیا نشان دهیم اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ، هنر و تمدن ایران اسلامی قدردان نظام و رهبری معظم بوده تصریح کرد: هنر همواره یک ابزار ارزشمند و تاثیرگذار برای انتقال فرهنگ بوده بنابراین لازم است اهالی هنر در تمامی رشته‌ها از جمله سینما، تئاتر، خط، نگارگری، طراحی، نقاشی، شعر و... برای خلق آثار فاخر هنری در زمینه شهادت شهدای مقاومت از جمله شهید سلیمانی و همراهان ایشان فعال‌تر از گذشته تلاش نمایند.

حجت الاسلام انصاری اظهار کرد: به زودی و با کمک اهالی و فعالان هنر جشنواره‌ای در زمینه محصولات و آثار هنرمندان پیرامون شهدای مقاومت برگزار می‌کنیم تا اصفهان با ظرفیت خوبی که در عرصه ایثار و شهادت دارد بتواند همچون گذشته پیشگام و پرچمدار رساندن پیام شهدای مقاومت به دنیا باشد.

در این جلسه همچنین سردار عبدالله عرب پور جانشین قرارگاه منطقه‌ای سیدالشهدا(علیه السلام) اصفهان با بیان اینکه این انقلاب با خون شهدا آبیاری شده و راه خود را ادامه می‌دهد، گفت: شهادت سردار سلیمانی قابل پیش بینی بود و از ایشان خواسته بودند که کادرسازی انجام دهند بنابراین راه این شهید ادامه دارد و دشمن نباید گمان کند با شهادت سردار سلیمانی راه مقاومت بسته می‌شود.

وی اساس انقلاب اسلامی را پاسخ جهان تشیع به تهاجم غرب دانست و تصریح کرد: گروه تروریستی داعش با وحشی گری کاری کرده بود که بعد از رفتن او اگر آمریکا در هر کشوری ورود نظامی داشته باشد کسی در مقابل تجاوز آمریکا مقاومت نکند چرا که این کشور را بدتر از داعش نمی‌دانستند بنابراین کاری که سردار سلیمانی و همرزمان ایشان انجام در جبهه‌های مقاومت انجام می‌دادند از جهات مختلف حائز اهمیت بود و اکنون نیز خون این شهید وحدت آفرین شده است.

در ادامه این جلسه از تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط استاد شعرباف از هنرمندان اصفهان با تکنیک آبرنگ نقاشی شده رونمایی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه