شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 7 / 1399] سردار شهید احمد سوداگر؛
[7 / 7 / 1399] شهید قاسم کریمی؛
[7 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[7 / 7 / 1399] دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز خ ...
[8 / 7 / 1399] شهید حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 7 / 1399] اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 7 / 1399] از سوی فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه؛
[7 / 7 / 1399] در ویژه برنامه «راویان مقاومت» مطرح شد؛
[7 / 7 / 1399] نماینده ولی فقیه در گیلان؛
[7 / 7 / 1399] با حضور شهردار منطقه ۶ و خانواده شهید برگزار شد؛
[7 / 7 / 1399] شهید «حجت‌الله رمضانی»؛
[7 / 7 / 1399] اینفوگرافی؛

 

کدخبر: 69432
تاریخ انتشار: 21 آذر 1398 _10:02:01
تمام خاک میهن بوی عِطر شهید می دهد

مراسم رونمایی از کتاب شهدای محله امجدیه با عنوان (تهران شهید باران می شود) بعد ازظهر روز چهارشنبه20 آذر 1398 در سرای محله امجدیه برگزارشد.

 

تا شهدا؛ مراسم  تجلیل از یاد وخاطره  شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و نکوداشت خانواده معظم این شهدا، امروز در سرای محله امجدیه برگزار شد. این مراسم از سلسله همایش هایی است با عنوان « تکریم شقایق ها»  که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی،توسط اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می گردد. 
در این مراسم تعدادی از مسئولان و مدیران منطقه هفت شهرداری تهران ، نماینده معاونت اجتماعی و فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران در سرای محله امجدیه تهران گرد هم آمده و به قرائت قرآن، ذکر مصیبت و سرایش اشعاری در رسای مقام شامخ شهیدان هشت سال دفاع و شهدای مظلوم مدافع حرم  پرداختند. 
در ابتدای این مراسم هوشنگ افشار معاون منابع انسانی شهرداری منطقه هفت ضمن خیر مقدم به مادران شهید و خانواده های شهدای حاضر جمع اظهار داشت: هیچ جای این سرزمین پهناور را نمی توان یافت که از آن شهیدی برنیامده باشد. داستان ها و روایت های بی شماری در دل یک به یک بازماندگان شهدای بزرگوار ما وجود دارد که باید کمر همت بست و به سراغ آنها رفت تا مانع از میان رفتن خاطره این انسان های بزرگی شد که برای خاک و ناموس خود به جبهه ها شتافتند و با بذل جان خود عزت و سربلند و استقلال کشور را حفظ کردند 
وی در ادامه ضمن شرح خاطره ایی از شهید چهارده ساله" مرحمت بالازاده" و شهید " حسین حاجی بابا"  گفت: ما باید زندگی مان را با شهدا گره بزنیم، پیوند ما باید بسیار عمیق تر از برگزاری یادواره و غبار روبی از مزار شهدا باشد. زندگی این بزرگان درسی است است برای تمام دوران حیات ما و اگر به این سمت و سو برویم و به سبک و سیاق شهدای مان به دنیا نگاه کنیم، مشکلاتمان مرتفع خواهد شد. 
در ادامه این مراسم یکی از فرزندان شهدا به خواندن ابیاتِ زیبایی در رسای مقام والای  شهدا و تجلیل از مقام شامخ مادران شهید پرداخت و فضای معنوی این مراسم صمیمانه را دو چندان کرد. 
مراسم ذکر مصیبت و خواندن فراز هایی از کتاب «تهران شهید باران می شود» بخش های دیگری از این مراسم بود که با در حضور خانواده های شهدا و مقامات شهرداری منطقه هفت تهران انجام شد. 
در پایان این مراسم از کتاب « تهران شهید باران می شود: تکریم شهدای محله امجدیه»در حضور مادر شهید بزرگوار "خلیل غفاریان"  رو نمایی شد و با حضور هوشگ فشار پور ، معاون منابع انسانی شهرداری منطقه هفت تهران، رضا جلالی مدیر کل امور ایثارگران شهرداری تهران، توفیق کابلی مدیر مجموعه ورزشی شهید شیرودی و... چند جلد از این کتاب همراه با هدایا و یادبود هایی به مادران بزرگوار شهدا تقدیم شد. 

ابزار هدایت به بالای صفحه