شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69410
تاریخ انتشار: 19 آذر 1398 _13:32:49
روایت مظلوم ترین مادر شهید ایران در سوره های سرخ

روایت گری از مادران شهدا، از جمله برنامه های چهارمین یادواره ۳۲ شهید بولوار قدس و شهرک شهید قندی به همراه یادبود هشت شهید مدافع حرم شهر کرمان بود که اثرگذاری قابل توجهی بر مخاطب داشت.

 

تا شهدا؛ «سوره های سرخ ۴» چهارمین یادواره ۳۲ شهید بولوار قدس و شهرک شهید قندی به همراه یادبود هشت شهید مدافع حرم شهر کرمان و با حضور پرشور اقشار مختلف و برنامه های متنوع در مسجد امام سجادعلیه السلام بولوار قدس برگزار و ضمن آن دکتر حسن عباسی، رییس اندیشکده یقین نیز به ایراد سخن پرداخت.

مراسم پس از تلاوت آیات روحبخش سوره بلد با صدای دلنشین یک قاری نوجوان که روح آدمی را در نزدیکی قرب الهی پرواز می دهد، با پخش کلیپ هایی از بیانات مقام معظم رهبری ادامه می یابد.

در کنار تصاویر شهدای شهرک و بولوار؛ تصویر شهدای مدافع حرم شهرکرمان را که می بینم یاد داستان تک تک شان می افتم و انگار هر کدام کتابی برای خود دارد؛ از سردار شهید محمدعلی الله دادی گرفته تا محمد جمالی و حسین بادپا؛ سعید بیاضی زاده، پرویز بامری، حامدبافنده، غلامرضا لنگری زاده و غلامحسین امیری. 

حسن عباسی هم در سخنانی مفصل می گوید: ما برای همیشه مدیون خون شهدای مدافع حرم هستیم. 

روایت گری از مادران شهدا، از جمله برنامه های این یادواره بود که اثرگذاری قابل توجهی بر مخاطب داشت به ویژه آنجا که روایت «مظلوم ترین مادر شهدای ایران» گفته شد؛ شهیدی که بعد از انقلاب وارد سپاه شد و با شروع جنگ، به منطقه کردستان رفت و بارها زخمی و مجروح شد.

شهیدی که ضد انقلاب و دمکرات کینه عجیبی از او به دل های نحس شان داشتند؛ وقتی خبر شهادتش را دادند، پدرش از غصه در دم جان داد؛ تکه تکه اش کرده بودند؛ سر بریده، دست و پا قطع شده، جگرش را هم درآورده بودند و در نهایت از مادرش خواسته بودند همان جا دفنش کند.

مادر می گوید« با دست هایم زمین را کندم، یادم آمد کفن ندارد، تکه ای از چادرم را جدا کردم و تکه تکه یوسفم را در قبر گذاشتم، یک مهر کربلا در دستم بود، خرد کرده و روی تکه های جسدش پاشیدم...» و اینگونه است که فیروزه شجاعی، مادر شهید یوسف داورپناه، مظلوم ترین مادر شهید ایران است.

ابزار هدایت به بالای صفحه