شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69406
تاریخ انتشار: 19 آذر 1398 _13:28:14
اقتدار کشور در پیروی از رهبری است

شهید شهاب‌الدین ادریس‌آبادی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: پیشرفت و ترقی کشور در گرو پیروی از فرموده‌های رهبری و توجه به فراگیری علم و دانش است.

تا شهدا؛ شهید ادریس‌آبادی، فرزند عبدالعزیز و طاهره سی‌ام دی  ۱۳۴۱ در شهرستان شاهرود در خانواده‌ای دیندار دیده به جهان گشود و در دامان مادری عفیف و مهربان رشد یافت.

این شهید گرانقدر در دوران مدرسه از دانش‌آموز مودب و با انضباط بود که همیشه مورد تشویق و تمجید مربیان مدرسه بود، او با پشتکاری که داشت در کنار کار کردن خارج از خانه برای کمک به خانواده در تامین معیشت درس هم ‌می‌خواند و تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد.

این شهید والامقام خوش قلب و مهربان بود و تعصب خاصی به رعایت احکام اسلامی و خواندن نماز اول وقت داشت، هیچ‌گاه نمازش قضا نمی‌شد.

شهید ادریس‌آبادی به دلیل حضور فعالش در محافل مذهبی و سیاسی به دید بازی نسبت به مسایل اطراف  خود دست یافت و به واسطه بلندنگری و عاقبت‌ نگری که داشت برای دفاع از خاک میهن اسلامی رهپسپار میدان جنگ و خون شد.

این شهید بزرگوار اولین بار به عنوان بسیجی از طرف سپاه به میدان نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در کنار دیگر رزمندگان در معرکه جنگ با رشادت و دلاوری حماسه‌آفرین شد.

این شهید جلیل‌القدر  پس از چند ماه نقش‌آفرینی در دفاع از خاک وطن در برابر تجاوز بیگانگان، سرانجام در چهارم فروردین ۱۳۶۵ در منطقه فاو در اثر اصابت ترکش به دوستان شهیدش پیوست.

پیکر مطهر شهید ادریس‌آبادی در گلزار شهدای زادگاهش  در شاهرود به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

 

ابزار هدایت به بالای صفحه