شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69388
تاریخ انتشار: 18 آذر 1398 _20:41:34
یادواره شهدای روحانی هرمزگان در قالب کنگره ملی شهدا برگزار می‌شود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: برگزاری یادواره ۳۲ شهید طلبه و روحانی استان یکی از برنامه های اصلی کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان است.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین موسی پولادی اظهار داشت: کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان به میزبانی بندرعباس از یکم تا پنجم دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در طول برگزاری این کنگره یک روز برای برگزاری یادواره زنان شهیده استان هرمزگان در نظر گرفته شده و روز دوم دی‌ماه نیز به یادواره شهدای دانشجو، معلمان و اساتید اختصاص یافته است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: روز سوم دی ماه نیزدرقالب کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان به برگزاری یادواره شهدای روحانی استان اختصاص یافته و اجلاسیه اصلی نیز با یک روز تنفس در روز پنجم دی‌ماه با حضور مقامات کشوری و لشکری در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر برگزاری یادواره شهدای روحانی در سومین روز کنگره ملی شهدای استان هرمزگان، تصریح کرد: هرمزگان 32 شهید طلبه و روحانی دارد، در کل کشور به ازای تناسب جمعیت به ازای هر شهید 20 شهید روحانی و طلبه داریم که این تناسب درصد در استان هرمزگان قطعاً بیشتر است.

حجت‌الاسلام پولادی افزود: در زمان دفاع مقدس جمعیت طلاب و روحانیون در استان هرمزگان کمتر بود و علیرغم جمعیت کم، روحانیون در جبهه حاضر شدند و این افتخار را داریم که در زمان جنگ مدرسه علمیه شهر بندرعباس در یک مقطع زمانی کامل تعطیل شد و مدیریت، اساتید و طلاب در عملیات های دفاع مقدس شرکت کردند و 32 نفر نیز به درجه رفیع شهادت رسیدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه