شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69385
تاریخ انتشار: 18 آذر 1398 _13:27:44
تفرقه‌افکنی حیله دشمن است

 شهید مجید اخلاقی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه آورده است: تفرقه‌افکنی حلیه بدخواهان نظام برای رسیدن به مقاصد شوم‌شان است و حفظ وحدت سلاح کوبنده دشمنان است.

تا شهدا؛ شهید اخلاقی، فرزند عبدالمحمد و نرگس دهم آذر  ۱۳۴۷ در شهرستان سمنان در خیابان ابوذر غفاری، محله تکیه سفید سمنان در خانواده‌ای متدین پا به عرصه حیات نهاد.

این شهید والامقام در دوران مدرسه از دانش آموزان ممتاز و الگوی رفتاری برای هم سن و سالانش بود، هیچ‌گاه نماز اول وقت را ترک نمی‌کرد و در محافل مذهبی و سیاسی با وجود سن کم حضور پررنگ داشت.

این شهید والامقام در کنار تحصیل به پدرش در کارهای باغداری کمک می‌کرد، او سعادت و عاقبت بخیری را احترام به والدین می‌دانست.

این شهید گرانقدر دانش آموز رشته‌ ریاضی فیزیک در دوره چهارم متوسطه بود که جنگ ظالمانه علیه کشور شروع شد، او با وجود سن کم، دفاع از خاک میهن اسلامی را وظیفه‌ای بر دوش خود احساس می‌کرد و به همین دلیل بیست و دوم تیر ۱۳۶۴ عضو بسیج شد و به عنوان بسیجی از طرف سپاه به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شود .

شهید اخلاقی با وجود سن کم، اما غرورآفرین در بخش‌های مختلف مانند تک ‌تیرانداز در دفاع از خاک میهن اسلامی نقش‌آفرینی کرد.

این شهید بزرگوار بیش از سه بار برای دفاع از خاک میهن به جبهه اعزام شد و بعد از چند ماه دفاع جانانه به همراه دیگر رزمندگان برای دفاع از خاک وطن، سرانجام در بیست و سوم دی ۱۳۶۵ در مناطق جنگی جنوب کشور در عملیات کربلای پنج به دوستان شهیدش پیوست.

پیکر مطهر شهید اخلاقی در زادگاهش در گلزار شهدای امامزاده یحیی(ع) سمنان به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه