شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 7 / 1399] سردار شهید احمد سوداگر؛
[7 / 7 / 1399] شهید قاسم کریمی؛
[7 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[7 / 7 / 1399] دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز خ ...
[8 / 7 / 1399] شهید حسن طهرانی مقدم؛
[7 / 7 / 1399] اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 7 / 1399] از سوی فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه؛
[7 / 7 / 1399] در ویژه برنامه «راویان مقاومت» مطرح شد؛
[7 / 7 / 1399] نماینده ولی فقیه در گیلان؛
[7 / 7 / 1399] با حضور شهردار منطقه ۶ و خانواده شهید برگزار شد؛
[7 / 7 / 1399] شهید «حجت‌الله رمضانی»؛
[7 / 7 / 1399] اینفوگرافی؛

 

کدخبر: 69371
تاریخ انتشار: 18 آذر 1398 _13:13:52
شهادت انقلابی درونی و یک پیروزی بزرگ است

 شهید «هدایت الله خیلدار» یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده که شهادت انقلابی درونی و یک پیروزی بزرگ است.

تا شهدا؛ شهید «هدایت الله خیلدار» در مهر ماه سال ۱۳۳۷ در روستای آغشت شهرستان ساوجبلاغ و در دامان پدر و مادری متدین دیده به جهان گشود.
شهید خیلدار دوران کودکی را با مشکلات و مشقات فراوان پشت سر گذاشت و سپس راهی کانون علم و دانش(مدرسه) شد و تا کلاس ششم ابتدایی را در زادگاهش و دوره راهنمایی را در روستای برغان به کسب علم و دانش پرداخت.
وی سپس برای ادامه تحصیل (دوره متوسطه) وارد دبیرستان دهخدای کرج شد و در سال ۱۳۵۹ موفق به اخذ دیپلم شد و بعد از آن برای خدمت به خانواده‌های بی‌بضاعت و بی‌سرپرست در کمیته امداد امام خمینی(ره) مشغول به کار شد.
پس از گذشت یکسال به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و یکسال از خدمت سربازی خود را در جبهه میمک به سر برد و بعد از اتمام دوره سربازی به محل خدمت قبلی خود در کمیته امداد برگشت.
شهید هدایت الله از نظر اخلاقی فرد بسیار متین و صبوری بود ودر تمام مدت عمرش از این نظر زبانزد خاص و عام بود.
این شهید سپس وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرج شد و در مدتی که در این نهاد انقلابی مشغول به خدمت بود یکسال در سال ۱۳۶۲ به جبهه اعزام شد که پس از ۶ ماه حضور در جبهه در عملیات خیبر از ناحیه پا مجروح شد.
شهید خیلدار برای بار دوم در تیرماه سال ۱۳۶۴ به منطقه نبرد حق علیه باطل اعزام می شود و پس از ۶ ماه حضور در جبهه های جنوب، سرانجام در آستانه عملیات پیروزمند والفجر هشت هنگامی که مشغول تهیه مقدمات و زمینه‌سازی عملیات بود بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر شربت شهادت نوشید.
شهید خیلدار در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده که شهادت یک پیروزی بزرگ است و تولد و زندگی دوباره است.
شهادت یعنی رسیدن به لقاءالله، یعنی پیوستن به معشوق خود که برای رسیدن به او دست از همه چیز خود برداشته اما شهادت یک درس است که معلم و استاد این مکتب حسین(ع) است.
او به ما آموخت که بعد از ۱۴۰۰ سال چگونه زندگی کنیم و چگونه بمیریم، اما امروز که من این راه خوشبختی و تنها راه سعادت و تنها راه رسیدن به لقاءالله است، امروز روز تولد «هدایت» است و روز عروسی من است.
اما برادران و خواهران بیدار و هوشیار همیشه در صحنه باشید و اجازه ندهید منافقین داخلی به انقلاب ضربه بزنند و امام را تنها نگذارید و همیشه به پیام‌های ایشان گوش فرا دهید.
پیکر پاک شهید هدایت الله خیلدار در گلزار شهدای روستای اغشت آرام گرفته است.

ابزار هدایت به بالای صفحه