شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 5 / 1399] آزادگان استان تهران؛
[16 / 5 / 1399] فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج خبر داد؛
[16 / 5 / 1399] بیانیه «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» به‌مناسبت ...
[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69345
تاریخ انتشار: 17 آذر 1398 _10:30:21
تجدید میثاق اصحاب رسانه با شهید رسانه کهگیلویه و بویراحمد

جمعی از اصحاب رسانه و برخی از مسئولان و فرماندهان سپاه فتح با محوریت و همت بسیج رسانه کهگیلویه وبویراحمد با حضور بر مزار خداعفو عبدیان شهید رسانه این استان تجدید میثاق کردند.

 

تا شهدا؛ اصحاب رسانه ضمن غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا و شهید عبدیان بر تداوم راه و آرمان‌های بلند شهدا تاکید کردند.

فخرلدین رضایی رئیس بسیج رسانه کهگیلویه وبویراحمد در این آیین بر ضرورت حفظ اهداف و آرمان‌های شهدا و همچنین شهید عبدیان بویژه در حوزه جنگ نرم تاکید کرد و گفت: خبرنگاران و اهالی رسانه امروز پیش قراولان عرصه این نبرد سخت و جنگ رسانه‌ای هستند.

سروان پاسدار فخرلدین رضایی نقش رسانه‌ها را در جهت دهی مثبت افکار عمومی و حفظ ارزش‌های نظام، انقلاب و شهدا ممتاز و تعیین کننده دانست و گفت: مهمترین هدف و آرمان شهدا همچون شهید عبدیانی و همه شهدای اهل قلم و رسانه مقابله هوشمندانه و آگاهانه با جبهه رسانه‌ای دشمن است.

در این آیین معنوی نیز به پیشنهاد یکی از خبرنگاران قرار شد که با محوریت بسیج رسانه و همکاری فرماندهی سپاه فتح استان یادواره باشکوه و در شان شهید عبدیان برگزار شود.

شهید کربلایی خداعفو عبدیان در اول شهریور ماه ۱۳۳۷ در یک خانواده اصیل و مذهبی در یاسوج متولد شد وی در سال ۶۴ به همراه سایر رزمندگان، وظیفه خود دانست که از میهن خود در مقابل تجاوزات دشمن دفاع کند، در مناطق عملیاتی همچون هویزه، جزیره مجنون، شادگان، گردو، پاوه، سرپل ذهاب، شط علی و عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۵ و آزاد سازی فاو حضوری پررنگ داشت. از شهید عبدیان دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.

۱۵ آذر ماه سال ۸۴ حدود ساعت ۱۴ هوایپمای سی ۱۳۰ که از تهران به سمت بندرعباس در حرکت بود در اثر یک نقص فنی سقوط کرد.

مسافران هواپیما تعدادی از خبرنگاران و نیرو‌های نظامی بودند که قرار بود در یک رزمایش شرکت کنند، خلبان مشکل فنی را حدود هشت دقیقه پس از برخاستن اعلام و درخواست فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد را بیان می‌کند، به هنگام نزدیک شدن به باند با استفاده از سامانه ابزار فرود، هواپیمای سی ۱۳۰ به یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه در منطقه مسکونی آذری برخورد کرد. میدان دید در زمان حادثه در حدود ۱۵۰۰ متر گزارش شده است.

در این پرواز ۱۲۸ نفر کشته شدند که یکی از آن‌ها شهید خداعفو عبدیان خبرنگاری از استان کهگلیویه و بویراحمد بود، خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمدی امروز به مناسبت چهاردهمین سال آن حادثه تلخ بر سر قبرشهید خداعفو عبدیانی حاضر شدند و با آن شهید تجدید میثاق کردند.

او در سال ۷۸ در شبکه خبر تهران مشغول فعالیت شد و در دانشکده صدا و سیما و در رشته کارگردانی تحصیل کرد.
 

ابزار هدایت به بالای صفحه