شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 5 / 1399] آزادگان استان تهران؛
[16 / 5 / 1399] فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج خبر داد؛
[16 / 5 / 1399] بیانیه «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» به‌مناسبت ...
[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 69344
تاریخ انتشار: 17 آذر 1398 _10:29:46
دشمن را با پیشرفت علمی ناامید کنید

 شهید محمد حسن احمدی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه آورده است: پیروی از رهبری، پایداری و پیشرفت علمی نابودکننده دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

تا شهدا؛ شهید احمدی، فرزند اسماعیل و صغری یکم اسفند ۱۳۴۲ در شهر بیارجمند از توابع شهرستان شاهرود استان سمنان در خانواده دیندار و پایبند به احکام اسلامی دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام در دوران مدرسه از شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت، اما به دلیل در دسترس نبودن امکانات آموزشی، فقط توانست تا پایان دوره ابتدایی درس‌ بخواند.

این شهید بزرگوار مهربان و وقت‌شناس بود و همیشه دوستانش را به وقت شناسی و خوش خلقی سفارش می‌کرد.

این شهید گرانقدر با شروع جنگ ظالمانه علیه کشور، با وجود سن کم، دفاع از خاک میهن اسلامی را وظیفه‌ای بر دوش خود احساس می‌کرد و به همین دلیل با سماجت توانست رضایت والدین را جلب کند و به عنوان بسیجی از طرف سپاه شاهرود به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شود.

شهید احمدی در زمان حضورش در جبهه چنان شجاعانه و مردانه در مقابل دشمن می‌جنگید که همیشه رشادتش در میدان نبرد مورد تحسین همرزمانش بود.

این شهید جلیل القدر بعد از چندین ماه دفاع جانانه به همراه دیگر رزمندگان برای دفاع از خاک وطن، سرانجام در بیست و دوم مرداد ۱۳۶۰ در مناطق جنگی جنوب کشور در عملیات پدافندی به دوستان شهیدش پیوست.

پیکر مطهر شهید احمدی در زادگاهش در شهر بیارجمند شهرستان شاهرود به خاک سپرده 

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه