شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 7 / 1399] به همت فرهنگسرای کار و تعاون؛
[5 / 7 / 1399] در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد؛
[5 / 7 / 1399] شهید حسین فرهادی کوهپایی؛
[5 / 7 / 1399] عکاس شهید داریوش گودرزی‌کیا؛
[5 / 7 / 1399] شهید «سید حشمت‌الله اسدی شیاده»؛
[5 / 7 / 1399] دستاورد معنوی دفاع مقدس؛
[5 / 7 / 1399] شهرداری تهران در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار ...
[5 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[5 / 7 / 1399] سردار کارگر در برنامه «در انتهای الوند»؛
[5 / 7 / 1399] مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛
[5 / 7 / 1399] همرزم شهید باکری؛

 

کدخبر: 68956
تاریخ انتشار: 12 آبان 1398 _19:54:45
یادواره ۴۶ شهید دانش‌آموز دشتی برگزار شد

 به مناسبنت هفته بسیج دانش‌آموزی روز یکشنبه دهمین یادوآره ۴۶ شهید دانش‌آموز دشتی استان بوشهر و بزرگداشت سالروز شهادت سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی درکشور " گویان" در مصلای نماز جمعه امام خامنه‌ای شهر خورموج مرکز این شهرستان برگزار شد.

تا شهدا؛ مادر یکی از شهدای شهر قم در این مراسم گفت: دانش‌آموزان با حضور در جبهه‌های نبرد هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار بزرگی در پیروزی‌های رزمندگان اسلام داشتند.

وی افزود: امروز دشمنان با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم جوانان را هدف قرار داده‌ و سعی دارند اعتقادهای دینی و معنوی آنها را کم رنگ کنند.

مادر شهید محمد معماریان به ضرورت هوشیاری خانواده و مربیان مدارس برای مقابله عملی با این تهاجم فرهنگی غرب تاکید کرد و افزود:  امروز باید زندگی ما بیش از گذشته اهل بیتی باشد و ضرورت دارد خانواده‌ها بیش از گذشته هوشیار باشند و نگذارند دشمنان در این جنگ نابرابر فرهنگی اعتقادها و باورهای دینی جوانان را کمک رنگ کنند.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها و بویژه مادران در زمینه تربیت دینی و سالم فرزندان در پیش خدا مسئول هستند و باید به وضعیت حجاب فرزندان و تربیت صحیح آنان دقت لازم داشته و گوش به فرمان مقام معظم رهبری برای هدایت فرزندان خود باشند.

وی اضافه کرد: شهرستان دشتی با ۴۶ شهید دانش‌آموز در دفاع مقدس و شهدای گرانقدری مانند شهید حجت الاسلام محمد حسن ابراهیمی به عنوان سفیر فرهنگی ایران باعث افتخار و سربلندی شهرستان دشتی و استان بوشهر شده است و باید فضای معنوی این شهدا هموراه در جامعه ترویج شود.

در این مراسم از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز و شهید حجت الاسلام محمد حسن تجلیل شد.

شهید حجت الاسلام محمد حسن ابراهیمی متولد  ۱۳۴۶ در خانواده‌ای اصالتا اهل شهرستان دشتی استان بوشهر در نجف به دنیا آمد و همراه با خانواده برای تحصیل علوم حوزوی به نجف اشرف و بعدها به کربلا مهاجرت کرد.

 وی دوران کودکی را در نجف و کربلا سپری کرد و در سن پنج سالگی به همراه خانواده به ایران و شهر قم آمد.

شهید ابراهیمی در سال ۱۳۸۰ از طرف جامعه المصطفی برای تبلیغ به کشور گویان مامور شد و به عنوان مدیر کالج مطالعات اسلامی امام باقر (ع) این کشور آمریکای جنوبی فعالیت فرهنگی و دینی داشت و در ۱۴ فروردین ۱۳۸۳ توسط افراد ناشناسی ربوده و ۳۵ روز بعد در سن ۳۷ سالگی به شهادت رسید.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفرجمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب دبوشهر واقع است.

ابزار هدایت به بالای صفحه