شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[6 / 7 / 1399] به همت فرهنگسرای کار و تعاون؛
[5 / 7 / 1399] در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد؛
[5 / 7 / 1399] شهید حسین فرهادی کوهپایی؛
[5 / 7 / 1399] عکاس شهید داریوش گودرزی‌کیا؛
[5 / 7 / 1399] شهید «سید حشمت‌الله اسدی شیاده»؛
[5 / 7 / 1399] دستاورد معنوی دفاع مقدس؛
[5 / 7 / 1399] شهرداری تهران در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار ...
[5 / 7 / 1399] به روایت جانباز شیمیایی بهروز بیات؛
[5 / 7 / 1399] سردار کارگر در برنامه «در انتهای الوند»؛
[5 / 7 / 1399] مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛
[5 / 7 / 1399] همرزم شهید باکری؛

 

کدخبر: 68947
تاریخ انتشار: 11 آبان 1398 _13:48:46
شهید انصاری از رفسنجان اولین شهید جنوب شرق کشور در دوران انقلاب

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: شهید محمدحسین انصاری از رفسنجان اولین شهید جنوب شرق کشور است که در تظاهرات ها و قیام های دوران انقلاب حضوری پر رنگ داشت.

 

تا شهدا؛ دکتر حسین تقوی رشیدی زاده امروز 11 آبان در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در مدرسه شهید انصاری در رفسنجان بیان کرد: در هفته بسیج دانش آموزی قرار داریم و در هفته پدافند غیر عامل؛ اگر از یک طرف برای برپایی امنیت برای توسعه کشور و پیشرفت کشور رشادت های نیروهای  انتظامی و نظامی را داریم در بعد دیگر در زمینه علم و دانش باید شاهد رشادت های شما دانش آموزان باشیم.

وی تصریح کرد: امروز در علمِ مدیریت می گویند دانش قدرت است یعنی در قسمت پدافند غیرعامل این نقش دانش شما است تا در عرصه فرهنگی بتوانیم نهادینه کننده اموراتی باشیم که برای ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم هایی را برداریم.

وی افزود: در سال های 55 و 56 برای پیروزی انقلاب اسلامی، مبارزه به اوج رسید و در 22 بهمن 57 شاهد پیروزی  انقلاب بودیم و در یکی از این تظاهرات ها و مبارزات شهید محمد حسین انصاری به شهادت رسید این شخص از خانواده متدین و روحانی بود و پدرشان از مبارزین بودند.

تقوی با اشاره به اینکه شهید انصاری اولین شهید جنوب شرق کشور در تظاهرات و قیامی بود که مردم ایران انجام دادند؛ بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب این مدرسه به نام شهید انصاری نامگذاری شد و سال 63 من خودم در این مدرسه درس خواندم و بعد از آن تا سال 76 معاون این مدرسه بودم و 750 دانش آموز در این مدرسه داشتیم و مدارس محدود و تعداد دانش آموزان زیاد بود.

وی تصریح کرد: کم کم مدارس خاص، فرهنگیان، مدارس شاهد و غیر دولتی زیاد شد و طبیعی بود تعداد دانش آموزان مدارس دولتی کاهش یابد، مدرسه شهید انصاری هم بازسازی شد و از آنجایی که دانش آموزان مدرسه استعدادهای درخشان به دلیل کمبود فضای تحصیل به این مدرسه منتقل شدند برای تغییر نام مدارس استعداد های درخشان در برخی شهرها به نام علامه حلی است که در رفسنجان همین اتفاق افتاده بود و مدرسه شهید انصاری به نام علامه حلی بود در آن زمان پیگیری کردم و گفتند نام شهید انصاری بر سر درب مدرسه می ماند هر مدرسه ای در سیستم با یک کد معرفی می شود و کد جدیدی با نام دبیرستان استعدادهای درخشان شهید محمدحسین انصاری ثبت شده است.

رئیس آموزش و پرورش رفسنجان یادآور شد: اگر امروز در کمال امنیت درس می خوانیم  و زندگی می کنیم مرهون خون شهدا هستیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه