شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 6 / 1399] سردار شهید یوسف افشاریان؛
[26 / 6 / 1399] جهادگر شهید میثم دهقان پور؛
[26 / 6 / 1399] به روایت رزمنده سید علی کاظم‌داور؛
[27 / 6 / 1399] اینفوگرافیک؛
[27 / 6 / 1399] معرفی کتاب؛
[27 / 6 / 1399] دبیر کمیته هنری کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد خبرداد؛
[27 / 6 / 1399] در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس؛
[27 / 6 / 1399] شهید علی دهقان منشادی؛
[26 / 6 / 1399] آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس سمنان خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛
[26 / 6 / 1399] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کردستان؛
[26 / 6 / 1399] معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی؛
[26 / 6 / 1399] شهید سید محمدرضا موسوی‌کوتی؛

 

کدخبر: 68817
تاریخ انتشار: 24 مهر 1398 _17:09:21
زائر مشهدی به نیابت از شهید سامانلو کربلایی شد

مسئول طرح نائب الشهید گفت: بر اساس طرح نائب الشهید خانواده اسماعیلی از مشهد مقدس به شهر قم سفرکرده و کارت نائب الشهید را از پدر شهید سعید سامانلو دریافت کردند و به نیابت از این شهید راهی کربلا شدند.

 

تا شهدا؛ مجتبی سیاری با اشاره به اجرای طرح نائب الشهید ،اظهار داشت: هم‌زمان با حضور زائران اربعین حسینی در استان قم طرح نائب الشهید در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح باهدف ترویج و نشر  فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت برگزار و به معرفی 100 شهید مدافع حرم و شاخص استان قم و شهدای شاخص کشوری و بین‌الملل می‌پردازد و 32 هزار کارت نائب الشهید بین زائران اربعین توزیع می‌شود.

مسئول طرح نائب الشهید بابیان اینکه در این طرح کتاب زندگی‌نامه شهدا و فلش کارت و بروشور معرفی شهدا تقدیم زائران حسینی می‌شود،ادامه داد: محتوای اربعین و راهنمای زائران در این طرح به زبان فارسی و اردو توزیع می‌شود، در ایستگاه نائب الشهید که در مصلای قدس و حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برپاشده است کارت‌های "نائب الشهید" به زائرین تقدیم می‌شود که همراه با معرفی شهدا و کتب سیره شهدا و روایت گری توسط خانواده‌های معظم شهدا و راویان انجام می‌گردد.

سیاری بیان کرد: بر اساس طرح نائب الشهید زائران حسینی به نیابت از یکی از شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم به پیاده‌روی اربعین و زیارت به کربلای معلی رفته و با این شهید انس گرفته و ثواب زیارت را به این شهید هدیه کرده و با این شهید ارتباط گرفته و رفع مشکلات و برآورده شدن حاجاتش را از این شهید خواسته تا آخر با یاد و نام این شهید زندگی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه طرح نائب الشهید یک طرح ملی است که باهدف معرفی شهدا به جامعه انجام می‌شود،عنوان کرد: بر اساس این طرح فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج و پیوند عاطفی، فرهنگی و ارزشی بین نسل جوان دوران دفاع مقدس و نسل جوان امروز ایجاد می‌شود، همچنین معرفی شهدای مدافع حرم و بیان سیره عملی و رفتاری و سبک زندگی شهدا به نسل جوان در این طرح موردتوجه است.

مسئول طرح نائب الشهید گفت: بر اساس طرح نائب الشهید خانواده اسماعیلی از مشهد مقدس به شهر قم سفرکرده و در منزل شهید سامانلو حضور پیداکرده و کارت نائب الشهید را از حاج قنبر سامانلو پدر شهید سعید سامانلو دریافت کردند و به نیابت از این شهید گران‌قدر برای حضور در مراسم اربعین حسینی راهی کربلا شدند.

سیاری با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ شهادت در جامعه خاطرنشان کرد: شهید سعید سامانلو از شهدای مدافع حرم فرمانده گروهان دوم گردان چهارم امام حسین(ع) لشکر عملیاتی 17 علی بن ابیطالب(ع) بود که در عملیات آزادسازی دو شهر نبل و الزهرا (س) سوریه در سن 34 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وی افزود:در راستای طرح بیت الحسین(ع) حدود 50 نفر از رزمندگان، پیشکسوتان،جانبازان، راویان، خادمین شهدا و خانواده‌های معظم شهدا برای تکریم از زائرین اربعین اعلام آمادگی کرده‌اند.

مسئول طرح نائب الشهید خاطرنشان کرد: 12 خانواده شهید در راستای این طرح منازل خودشان را در اختیار زائرین و میهمانان اربعین قرار داده‌اند،این طرح از منازل شهدا کلید خورد و این آمار روبه افزایش بوده و در مرحله اول تا 110 خانواده خواهد رسید .

ابزار هدایت به بالای صفحه