شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68810
تاریخ انتشار: 24 مهر 1398 _17:02:40
تهیه و توزیع پلاک ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از تهیه و توزیع پلاک ۹۸۰۰ شهید استان بین زوار اربعین برای اجرای طرح "هر زائر نایب الزیاره یک شهید" خبر داد.

 

تا شهدا؛ حجت الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت : امسال پلاک ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه تهیه و در موکب‌های مسیر تردد زوار عتبات عالیات در اختیار زوار قرار گرفت.

او گفت : بیشترین توزیع پلاک را در موکب‌های برپا شده در مرز خسروی که امسال پس از چنین سال شاهد بازگشایی آن بودیم، داشتیم.

عسگری هدف از اجرای طرح "هر زائر نایب الزیاره یک شهید" را تلاش جهت آشنایی زوار با شهدا عنوان کرد و افزود: وقتی زائری پلاک یکی از شهدا را با خود به زیارت می‌برد، نه فقط نایب الزیاره آن شهید شده و اجر زیارتش بیشتر خواهد شد، بلکه با آن شهید ارتباط برقرار کرده و چه بسا به دنبال شناخت بیشتر آن شهید برود که از این طریق زمینه آشنایی جامعه و بویژه نسل جوان با شهدا فراهم خواهد شد.

عسگری اجرای طرح‌های فرهنگی اینچنینی را در معرفی و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا اثر گذار دانست و افزود: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نقش مهمی خواهد داشت.

او افزود: یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح این است که یادمان نرود آرامش امروز کشور را مدیون خون پاک و مطهر شهدا هستیم .

ابزار هدایت به بالای صفحه