شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68801
تاریخ انتشار: 24 مهر 1398 _10:45:20
مدرسه سنگر خودکفایی است

 شهید احمدرضا اصحابی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود خطاب به دانش‌آموزان ، آورده است: مدرسه سنگر است و شما باید این سنگر را با خواندن درستان محکم و کشور را به خودکفایی برسانید.

تا شهدا؛ شهید اصحابی، فرزند اول حسینعلی و ماه‌نسا، هفدهم شهریور ۱۳۴۴ در روستای ۱۴ زردوان از توابع شهرستان دامغان در خانواده‌ای پای بند به احکام اسلامی متولد شد و ۲ برادر و چهار خواهر دارد.

این شهید والامقام، بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی در محل سکونتش، روستای ۱۴ زردوان (بخش دیباج فعلی دامغان) وارد دبیرستان شد و در رشته ورزشی دو و میدانی نیز فعالیت می‌کرد و بعد از گرفتن دیپلم، وارد تربیت معلم باهنر دامغان شده و در رشته آموزش ابتدایی تحصیل خود را تا مقطع کاردانی ادامه داد.

شهید اصحابی، مودب و بسیار مقید به احکام اسلامی بود، در رعایت اخلاق و احترام به بزرگترها تعصب خاص داشت.

 این شهید جلیل القدر اولین بار به عنوان بسیجی از طرف  سپاه دامغان تیپ ۱۲گردان قمر بنی هاشم(ع) وارد میدان نبرد حق علیه باطل شد.

شهید اصحابی چندین بار به جبهه اعزام شد و بعد از هر بار بازگشت از منطقه، به مشهد مقدس می‌رفت و بعد از زیارت حرم امام رضا (ع) به دیدار خانواده می‌آمد.

این شهید والامقام به عنوان رزمنده در حدود  ۴۰۸ روز در جبهه در بخش‌های مختلف مانند معاون دسته در دفاع از خاک میهن اسلامی ایفای نقش کرد.

شهیدی اصحابی  در آخرین اعزام خود به جبهه پس از هشت ماه و سه روز دفاع جانانه از خاک وطن سرانجام در چهارم دی ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه، در عملیات کربلای چهار، با برخورد تیر به گردن و سر مجروح شد و به شهادت رسید.

این شهید بزرگوار در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: برادران عزیزم امیدوارم که همیشه مساجد را که یکی از سنگرهای مهم انقلاب است پر کنید چه در نمازهای جماعت و جمعه و چه شرکت در بسیج محلی خود، که این کار ضربه ای سهمگین برای نابودی منافقان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

پیکر مطهر  شهید اصحابی، در گلزار شهدای فردوس‌ رضای دامغان به خاک سپرده شده است.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

ابزار هدایت به بالای صفحه