شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68799
تاریخ انتشار: 24 مهر 1398 _10:43:19
ظفر خالدی 11 ساله از لردگان/ آرزوی خواهر شهید برای دیدار با رهبری

خواهر شهیدان خالدی گفت: برادرم کم سن و سال بود و همه ما با رفتنش به جبهه مخالف بودیم اما حریف اشتیاقش نشدیم، شهادت آرزوی برادرم بود و به مادرم التماس می‌کرد که برای شهادتش دعا کند.

 

تا شهدا؛ شهید ظفر خالدی 11 ساله و اهل شهرستان لردگان، کوچک‌ترین شهید کشور در جنگ تحمیلی است که در کنار برادرش خدارحم در شلمچه به شهادت رسید؛ به این بهانه با خواهر شهیدان ظفری به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

مریم خالدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با بیان اینکه مردم لردگان در دوران جنگ تحمیلی با عشق و علاقه راهی جبهه‌های جنگ شدند، گفت: حتی زن‌ها هم برای رفتن علاقه نشان می‌دادند.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهید ظفر خالدی اظهار داشت: شهید با سن کمی که داشت جزو فعال‌ترین اعضای بسیج بود، در مدرسه شاگرد اول و در عبادت و دینداری نمونه بود.

برادرم مادرم را التماس می‌کرد که برای شهادتش دعا کند

خواهر شهید با بیان اینکه شهید ظفر فرزند کوچک خانواده بود، یادآور شد: همه ما با رفتنش به جبهه مخالف بودیم اما حریف اشتیاقش نشدیم، شهادت آرزوی برادرم بود و به مادرم التماس می‌کرد که برای شهادتش دعا کند.

خالدی ادامه داد: سرانجام برای حضور در جبهه‌ها راهی شد، سپاه لردگان به‌دلیل سن کم راهش نداد و از

 همه ما با رفتنش به جبهه مخالف بودیم اما حریف اشتیاقش نشدیم، شهادت آرزوی برادرم بود و به مادرم التماس می‌کرد که برای شهادتش دعا کند.

بروجن اقدام کرد، در اولین‌ حضورش در جبهه‌ از ناحیه کمر مجروح شد.

وی خاطرنشان کرد: دو روز پیکر نیمه‌جانش میان شهدا مانده بود تا اینکه پیدایش کردند و به خانه بازگشت و مجددا این‌بار با برادر دیگرم خدارحم به جبهه رفت.

خواهر شهید با اشاره به اینکه هردو باهم در مرداد1361  به شهادت رسیدند، افزود: سال‌ها پیکر برادرانم پیدا نشد و پس از 17 سال پلاک و استخوانشان را به ما تحویل دادند.

خواهر شهیدان خالدی: ما بیش از دو برادر نداشتیم که به جبهه‌ها بفرستیم

خالدی با بیان اینکه سال‌هاست آرزوی دیدار رهبر را در دل داریم، بیان داشت: از بنیاد شهید خواهش می‌کنم این امکان را همچون خانواده‌‌های شهدا در سراسر کشور برای ما فراهم کند، ما دو برادر بیشتر نداشتیم که تقدیم انقلاب کردیم.

وی با تأکید بر اینکه جوانان باید از شهدا الگو بگیرند، ابراز تأسف کرد: متاسفانه برخی راه را گم کرده‌اند، انگار عده‌ای سعی دارند مغز جوانان ما را شستشو دهند اما جوانان باید زندگی و راه شهدا را الگوی خود قرار دهند.

ابزار هدایت به بالای صفحه