شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[16 / 5 / 1399] آزادگان استان تهران؛
[16 / 5 / 1399] فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج خبر داد؛
[16 / 5 / 1399] بیانیه «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» به‌مناسبت ...
[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68786
تاریخ انتشار: 16 مهر 1398 _23:40:52
اولین یادوره شهدای عشایر استان کرمان با رویکرد خدمت رسانی به عشایر برگزار می شود

عباس مولایی، گفت: اولین یادواره شهدای عشایر استان کرمان در حد کنگره و با هدف و رویکرد محرومیت زدایی و خدمت رسانی به عشایر برگزار می شود.

 

تا شهدا؛ جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای عشایر جنوب کرمان، با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان کرمان، معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان، فرمانداران، فرماندهان سپاه و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی جنوب کرمان در سالن اجتماعات فرمانداری جیرفت برگزار شد.
« عباس مولایی »، در این جلسه، گفت: استان کرمان ۶ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و به لحاظ تعداد شهدای عشایر، دومین استان کشور است که یکهزار و ۲۰۰ شهید عشایر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد ۴۱۲ شهید از جنوب کرمان است.
معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان، افزود: در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عشایر کرمان، به همت سپاه ثارالله کرمان و سایر دستگاه های ذی ربط، اولین یادواره شهدای عشایر استان کرمان (۳ بهمن ) در مصلی شهر کرمان برگزار می شود.
وی، در خصوص جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای عشایر جنوب کرمان، ابراز داشت: این یادواره در حد کنگره و با هدف و رویکرد خدمت رسانی به عشایر برگزار می شود.
مولایی، افزود: سال گذشته کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان برگزار شد که در برگزاری این مراسم شاهد هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی بودیم و این هم افزایی موجب شد تا این کنگره سرآمد کنگره های سایر استان ها شود.
معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان، بیان داشت: ۱۷ شهرستان در استان کرمان عشایر نشین دارند که می طلبد تمامی دستگاه ها با همراهی، هم افزایی و همکاری مشکلات این قشر از جامعه را برطرف کنند.
وی، ابراز داشت: استان کرمان ۱۶۶ دانش آموز عشایر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، ۵۰درصد از این شهدا از جنوب کرمان هستند که به زودی یادواره شهدای دانش آموز عشایر استان کرمان در شهر جیرفت برگزار می شود.
ملایی، خاطرنشان کرد: سران طوایف می توانند ظرفیت خوبی برای رفع محرومیت زدایی از مناطق عشایر نشین استان باشند.
مولایی، تاکید کرد: اردوهای جهادی حرکت بسیار خوبی در جهت خدمت رسانی و رفع محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار است که باید از این ظرفیت در راستای خدمت رسانی به مناطق عشایر نشین بهره برد.

معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان، تصریح کرد: سرکشی از خانواده های شهدای عشایر و تامین زیرساخت های مناطق عشایر نشین باید در اولویت کارها قرار گیرد.

وی، پیشنهاد داد: در هر کدام از هفت شهرستان جنوب کرمان خیابان یا بولواری که در حال ساخت است و یا ساخته می شود به نام شهدای عشایر آن شهرستان نامگذاری شود و شهرداری می تواند در زیبا سازی فضای شهری از المان های عشایری استفاده کنند تا زیبایی شهرها افزایش یابد

ابزار هدایت به بالای صفحه