شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68772
تاریخ انتشار: 15 مهر 1398 _22:10:17
سالگرد شهید همدانی برگزار شد

چهارمین سالگرد شهید سردار حسین همدان معروف به «حبیب حرم» در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان برگزار شد.

تا شهدا؛ در این آیین که در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان برگزار شد جمعی از فرماندهان دفاع مقدس، همرزمان شهید، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران حضور داشتند.

این آیین که از شبکه استانی به صورت زنده در حال پخش بود، بخشی از بیانات رهبری فرزانه انقلاب درباره اجر شهادت و تعاریف معظم له درباره شهید همدانی پخش شد.

شهید سردار سرلشگر حسین همدانی یکی از رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس از پدر و مادری همدانی در سال ۱۳۲۹ در آبادان دیده به جهان گشود.

وی با آغاز تحصیل در مقطع ابتدایی همراه خانواده به همدان سفر کرد و در این استان ساکن شد و با از راه رسیدن انقلاب برای پاسداری از انقلاب به امام راحل لبیک گفت و در کنار دیگر رزمندگان چنان جنگید که کردستان مظلوم را از چنگ ایادی استکبار خلاص کرد.

کردستان آرام نگرفته بود که مرزها متلاطم شد و تابستان ۵۹ منطقه سرپل ذهاب، قصر شیرین و پاسگاه های مرزی گام های استوار پاسداران همدانی بی ادعا را بر خود تجربه می کند.

سردار همدانی در آن روزهای گرم، مشغول رزم بود و به همت این رادمردان گمنام جبهه میانی در سال ۵۹ تا ۶۰ میانه دار عشق می شود و بدین ترتیب در سال ۶۰ حماسه خونین ۱۱شهریور رقم می خورد.

در گام دوم، عملیات مطلع الفجر به فرماندهی حسین همدانی سپرده شد و سرلشگر همدانی با کوله باری سنگین از تجربه چند نبرد عاشورایی و حسینی، به همراه گروهی از پرسنل سپاه مقتدر همدان در زمستان سال ۶۱ تیپ انصارالحسین (ع) را تشکیل داده و خود پرچمدار یگان شد.

ماموریت های مهم شناسایی منطقه مهران، ارتفاعات بشکان در منطقه سرپل ذهاب، عملیات والفجر ۲، والفجر ۵ ، پدافندی جزایر مجنون، عملیات عاشورا و عملیات فتح و قادر در مناطق غرب و جنوب در پرتو فرماندهی او و رشادت رزمندگان رشید استان همدان رقم می خورد.

فرماندهی لشکر پیروز انصارالحسین (ع) و سپاه استان همدان، فرماندهی لشگر چهارم بعثت و قرارگاه مقدر نیروی زمینی سپاه در غرب، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه، جانشین نیروی مقاومت و فرماندهی لشگر ۲۷ محمد رسول الله تهران، فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران بزرگ و فرماندهی سپاه محمد رسول الله (ص) مسئولیت های خطیری است که بر اساس تکلیف دینی اش عهده دار شد و انجام وظیفه کرد.

یکی از افتخارات سردار همدانی داشتن ۲ مدال گرانبهای فتح است که از دستان مبارک رهبر معظم انقلاب دریافت کرده و هنگام نصب این مدال توسط معظم له بر سینه سردار شهید همدانی، وی به یاد همه شهدا اشک شوق ریخت.

سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهرماه سال ۹۴ در حین انجام ماموریت های مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید.

پیکر شهید همدانی به علت علاقه وی به مرحوم آیت الله موسوی امام جمعه سابق همدان در زادگاهش تشییع و در جوار قبر این بزرگوار به خاک سپرده شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه