شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 5 / 1399] شهید علی رحیمی؛
[17 / 5 / 1399] یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت؛
[17 / 5 / 1399] معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان ...

 

کدخبر: 68766
تاریخ انتشار: 15 مهر 1398 _11:32:24
رزمنده‌ای ‌که داعش را به زانو درآورد

گروه استان‌ها ـ عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) گفت: شهید همدانی همواره در آتش و خون حرکت کرده و لحظه‌ای در مسیر خود دچار تردید نشد و همان‌قدر که در برابر استکبار، محکم و پر هیبت بود برای مستضعفان، فردی دلسوز و مهربان بود.

 

تا شهدا؛ سردار مهدی صدیق اظهار داشت: شهید همدانی نمونه یک مجاهد واقعی در مسیر انقلاب بود و همواره در لبه نبرد با استکبار جهانی و پشتیبانی از ولایت فقیه قرار داشت.

وی گفت: شهید همدانی نزدیک به 40 سال در مکتب انقلاب شمشیر زد و لحظه‌ای در مسیری که انتخاب کرده بود؛ دچار تردید نشد، اما بودند افرادی که در طول مسیر دچار فراز و نشیب شدند.

وی با بیان اینکه ولایت‌مداری با گوشت و پوست شهید همدانی عجین شده بود، افزود: وی مواضع ولایت و رهبری را به خوبی درک کرده و برای دیگران تحلیل می کرد.

عضو قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) تصریح کرد: حاج حسین همدانی همواره در آتش و خون حرکت کرده و در شرایط حاد و بحرانی مدیریت کرد؛ او به خوبی نیاز لحظه‌ را شناخته و با اشاره رهبری به بحران سوریه بی‌درنگ عازم این منطقه شد.

سردار صدیق، توجه به قشرهای ضعیف را از ویژگی‌های برجسته سردار همدانی دانست و بیان کرد: او در برابر مستکبران، پر هیبت و مقاوم و برای مستضعفان، فردی مهربان و دلسوز بود و به طبقه ضعیف اهمیت می‌داد.

وی گفت: مؤسسه عدل اسلامی را در همدان راه‌اندازی کرد و همواره سعی در پنهان ماندن هویت خود داشت و حتی هزینه پذیرایی جلسات هیئت امنا را خود تقبل می‌کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: شهید همدانی به هیئت امنای موسسه تأکید کرده بود که حق ندارند به گیرندگان وام‌های کوچک برای دیرکرد در پرداخت زنگ بزنند و اگر نمی‌توانستند وام را برگردانند؛ پول را به آن‌ها می‌بخشید.

صدیق بیان کرد: مؤسسه عدل اسلامی با مدیریت حاج حسین همدانی ابتدای دهه 70 در همدان تشکیل شده و کمک‌های خوبی به محرومان کرد، اما در دولت اصلاحات با مشکلاتی که برخی برای مؤسسه ایجاد کردند؛ تعطیل شد.

 سردار حاج حسین همدانی از فرماندهان ارشد سپاه بود که از جوانی با حضور در مبارزات انقلابی ایفای نقش کرده و در دوران دفاع مقدس و فتنه 88 هم نقش تعیین‌کنند‌ه‌ای داشت.

او با فرماندهی نیروهای مردمی در سوریه توانست گروه اسلام ستیز داعش را به زانو درآورده و 16 مهر 94 پس از سال‌ها مجاهدت در عملیات مستشاری ردای شهادت بر تن کرده و قافله سالار شهدای مدافع حرم شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه