شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 12006
تاریخ انتشار: 24 ارديبهشت 1394 _07:22:19
ناگفته هایی از وقف زندگی مادر شهید برای پشتیبانی از جبهه

نویسنده مجموعه کتاب "مادران" با بیان اینکه روند داستان این کتاب، از کودکی فهیمه محبی مادر شهید سعید محبی شروع و تا پایان زندگی وی ادامه می یابد، گفت: کتاب "مادران" تاکنون در 300 صفحه تدوین شده است که امیدوارم به زودی از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شود.

تا شهدا - نفیسه ثبات نویسنده کتابهای حوزه دفاع مقدس از انتشار کتاب جدید خود از مجموعه "مادران" خبر داد و گفت: کتاب شهید محبی از مجموعه "مادران" قرار است به زودی از سوی انتشارات روایت فتح منتشر و ورانه بازار شود.

وی در ادامه افزود: تمرکز ما در این کتاب، "فهیمه محبی" مادر شهید "سعید محبی" است، زمانی که سعید 7 ساله بود پدر وی که در نیروی هوایی ارتش شاهنشاهی به عنوان خلبان مشغول به خدمت بود، در یک سانحه هوایی کشته می شود و خانم محبی برای دورکردن پسرش از این فضا، همراه با دو فرزند دیگرش به لندن رفته و یک زندگی تازه ای را در آنجا از سر می گیرند.

ثبات تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، مادر شهید محبی به ایران بر می گردد اما بلافاصله و با شروع جنگ تحمیلی، شهید محبی نیز به ایران بر می گردد و برای رفتن به جبهه اقدام می کند اما چون نمی توانست فارسی را روان صحبت کند با اعزام وی به جبهه مخالفت می شود، درنهایت از طریق هوانیروز و با پیگری دوستان قدیمی پدرش به جبهه اعزام می شود و در همان روزهای آغازین و در شهر خرمشهر به شهادت می رسد.

نویسنده کتاب شهید محبی از مجموعه "مادران" تصریح کرد: مادر شهید محبی زمانی که پیکر سعید را می بیند می گوید که" من به خدا گفته بودم سعید را درسته تحویل دادم، درسته هم می خواهم"، همین هم شده بود و فقط ترکشی به سر وی اصابت کرده و وی را به شهادت رسانده بود. با شهادت سعید، خانم محبی خانه خود را در لندن فروخته و برای همیشه در ایران می ماند، چون بهانه وی برای رفتن به انگلیس تنها سعید بود.

وی اظهار کرد: پس از شهادت سعید، خانم محبی بحث امدادرسانی وکمک به جبهه را در پیش می گیرد و با پایان یافتن جنگ با راه اندازی انتشارات شهید محبی شروع به تالیف دایرة المعارف شیعی می کند، وی با فروش طبقات منزل مسکونی اش تا زمان فوت، 12 جلد از این دایرة المعارف را منتشر می کند.

ثبات در پایان گفت: روند داستان این کتاب، از کودکی "فهیمه محبی" مادر شهید محبی شروع و تا پایان زندگی وی ادامه می یابد، کتاب تا کنون در 300 صفحه تدوین شده است که امیدوارم به زودی به پایان برسد و از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شود.

* دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه